Гідрокінезотерапія

Гідрокінезотерапія

Гідрокінезотерапія – оздоровча гімнастика в воді, що поєднує в собі користь силових вправ і лікувальні ефекти від впливу води.

Високий рівень ефективності застосування методів гідрокінезотерапії пояснюється властивою їй  дією на нервову систему і виконувані опорно-руховим апаратом функції.

Функціональна терапія у водному середовищі благотворно сприяє інтенсивному відновленню і зміцненню ослаблених м’язів. Надає тренувальну дію на опорно-рухову функцію, дихальну систему і позитивно впливає на загальний психоемоційний стан дитини.

Наші інструктори використовують сучасні методики реабілітації дітей під час плавання, адаптують дитячий організм до водного середовища, в ігровій формі мотивують до занять в басейні, розробляють індивідуальні та групові аквапрограмми для дітей та батьків.

Гідрокінезотерапія як метод реабілітації

У реабілітаційних центрах часто використовують сучасні методи гімнастики та лікувальної фізкультури. Одним з таких методів є гідрокінезотерапія. І полягає вона в виконанні спеціального комплексу вправ у воді під керівництвом інструктора. Заняття вимагають спеціалізованих засобів, щоб максимально ускладнити процес і задіяти більшу кількість м’язів.
Гідрокінезотерапія вважається максимально безпечним методом. Також це найбільш ефективний метод підтримки хребетного стовпа в робочому стані, а також корекції всіх порушень в роботі опорно-рухового апарату. Метод дозволяє використовувати корисні властивості води в поєднанні з фізичною активністю.

Використання водного середовища в гідрокінезотерапії

Багато реабілітологів, коли знайомляться з методом, задаються питанням: чому заняття проводяться у воді? Варто зауважити, що саме завдяки водному середовищі можна досягти таких результатів:
• Саме в воді максимально знижується навантаження на опорно-руховий апарат дитини;
• У воді ми відчуваємо її виштовхуючу силу, а вона допомагає компенсувати силу гравітації, яка чинить тиск на суглоби і хребетний стовп;
• У воді чудово тренується м’язовий корсет: щоб утримати рівновагу організм людини задіє автономні м’язи організму, які практично не тренуються в повсякденному житті;
• Водне середовище навіть при невеликих м’язових навантаженнях забезпечує хорошу рухливість і гнучкість суглобів;
• У воді чудово зміцнюється м’язова форма.
• При регулярних заняттях у воді збільшується об’єм легенів, тканини легенів активно насичуються киснем, а як наслідок, у дитини поліпшується сон, нормалізується психоемоційний стан і поліпшується фізична витривалість організму.

Показання для використання гідрокінезотерапії

Прекрасним реабілітаційним методом гідрокінезотерапія буде для людей, яким складно виконувати фізичні вправи «на суші». До них відносяться вагітні жінки, люди з надмірною вагою, пацієнти після тяжких травм, люди з важкими формами захворювань опорно-рухового апарату.
Дітям призначається гідрокінезотерапія в наступних ситуаціях:

  • Дитина перенесла серйозну травму опорно-рухового апарату;
  • При наявності захворювань нервової системи – дитячого паралічу, аутизму, синдрому Дауна, затримки психічного розвитку, різноманітних нервових розладів;
  • Після перенесеного інсульту;
  • Після перенесення серйозних захворювань дихальної системи;
  • При різноманітних порушеннях постави і м’язової дистрофії;
  • При артрозах, артритах, остеохондрозі хребта.

Але навіть не маючи наявність подібних захворювань лікарі рекомендують гідрокінезотерапію, як ефективний метод профілактики незначних порушень в організмі дитини. Даний метод буде корисний при хворобах терапевтичного профілю – холециститах, гастритах, колітах. Для профілактики розвитку варикозного розширення вен і тромбофлебіту  також буде доречно використовувати даний метод. Метод ефективний при захворюваннях серцево-судинної системи, при вегетосудинної дистонії і різноманітних порушеннях обміну речовин в організмі.
Ця сучасна методика активно використовується в реабілітаційному процесі недоношених дітей.

Гідрокінезотерапія в реабілітаційному центрі «Скіфос»

Міжнародний дитячий реабілітаційний центр «Скіфос» розташований на затишному узбережжі Джарилгацької затоки Чорного моря. Саме таке розташування дозволяє ефективно використовувати цілющі властивості води.
Для кожної групи дітей ,щодо встановленого діагнозу, комплекс вправ під час гідрокінезотерапії буде різний. Наприклад, дітей з ДЦП поступово навчають різним руховим навичкам, що в воді відбувається швидше. А у дітей з аутизмом водні процедури будуть сприяти розвитку адаптації, можливість справлятися зі страхом води.
Також варто зауважити, що заняття гідрокінезотерапії мають особливий вплив на розвиток психіки дитини. Були помічені певні зміни настрою дитини щодо загального реабілітаційного процесу. Після занять у воді в дітей поліпшується психоемоційний стан, йде непотрібна тривожність, поліпшується настрій і з’являється впевненість у своїх силах. Дані заняття позитивно впливають на здатність дитини до навчання, що дозволяє йому досягати великих успіхів в корекційної процесі.