Динамічна проприоцептивная корекція

Динамічна проприоцептивная корекція в реабілітації пацієнтів з дитячим церебральним паралічем
Метод динамічної пропріоцептивної корекції (МДПК) був розроблений К.А. Семенової і успішно застосовується з 1991 року з метою корекції рухових порушень у хворих на дитячий церебральний параліч. В даний час костюм динамічної пропріоцептивної корекції «Аделі» або «Гравистат» широко використовується в лікуванні постуральних і рухових розладів різних неврологічних захворювань.
Лікувально-навантажувальний костюм “Аделі” є полегшеною модифікацією костюма “Пінгвін”, створеного в лабораторії космічної медицини під керівництвом професора А.С. Барера і призначеного для захисту космонавтів від несприятливого впливу невагомості за рахунок перерозподілу навантаження на суглоби і м’язи, а також створення «м’язового каркаса». В результаті застосування костюма «Пінгвін» в умовах штучно створеної гіпокінезії нормалізується біоелектрична активність м’язів.
Використання лікувально-навантажувального костюма направлено на досягнення наступних ефектів:
- Нормалізація тонусу м’язів.
- Корекція контрактур і деформацій опорно-рухового апарату, поліпшення рухливості в суглобах нижніх кінцівок.
- Поліпшення сили м’язів.
- Зменшення вираженості трофічних розладів (атрофія і гіпотрофії м’язів кінцівок).
- Поліпшення координації (статодинамічних вертикальної стійкості – рівноваги і орієнтування в просторі), м’язово-суглобового відчуття, а також тактильних відчуттів.
- Розвиток предметно-маніпулятивної моторики рук.
- Поліпшення сенсорних функцій.
- Поліпшення діяльності серцево-судинної, дихальної та інших систем.