Ерготерапія

Ерготерапія

Ерготерапія – сучасний напрямок допомоги дітям з особливими потребами. Мета ерготерапії – адаптувати навколишнє середовище під спеціальні потреби конкретної людини і допомогти йому стати якомога більш самостійним в повсякденному житті.

НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ В «СКІФОСІ»

Щороку наші фахівці впроваджують новітні технології для реабілітації маленьких пацієнтів.

Так, в 2018 році фахівцями санаторію застосована методика реабілітації «Ерготерапія».

Термін «Ерготерапія» в перекладі означає «лікування дією». Цей напрямок в абилитации (процес, що допомагає придбати або розвинути ще несформовані функції і навички) і реабілітації, де займаються розвитком, відновленням і підтримкою функціональних можливостей дитини, які йому необхідні для виконання значущих для нього дій. В результаті сеансів ерготерапії дитина повинна досягти максимальної самостійності в своїй діяльності – підвищити навички самообслуговування і стати більш соціально активним.

Цей метод терапії добре зарекомендував себе при абилитации або реабілітації дітей з ДЦП, синдромом Дауна, аутизмом, епілепсією, ЗРР, ЗПРР а, також дітей з протезами і після перенесених інсультів.

Дана методика показана при дуже широкому спектрі захворювань. Вона застосовується також при соматичних, неврологічних захворюваннях. Використовується в педіатрії, геріатрії та психіатрії.

«Спеціаліст дивиться, перш за все, навіть не на діагноз, а на людину в цілому: які обмеження і як впливають на якість його життя, яка діяльність страждає. І вже через розуміння проблем і ресурсів дитини фахівець будує програму реабілітації таким чином, щоб вивести дитину на його максимальний рівень функціонування, самостійності в тій чи іншій сфері діяльності. Чим раніше почати Ерготерапія, тим краще, тим раніше сформуються або відновляться певні навички, важливі для цієї дитини », – розповідає головний лікар санаторію Турик Віктор Ананійович.

За станом здоров’я протипоказань практично немає. Наприклад, розвивати дрібну моторику, робити пасивну гімнастику можна навіть при важких станах. Завжди можна досягти якихось результатів. Для дитини це будуть нові емоції, радість від своїх досягнень. Дитина може навчитися малювати, користуватися комп’ютером або навчитися їсти ложкою хоча б тверду їжу.

У методичний арсенал ерготерапії, в залежності від потреб пацієнта, входять: навчальні методи, рухливі ігри (для психомоторного розвитку дитини) і трудова діяльність.

Ерготерапія сприяє зміцненню м’язового тонусу, розвитку координаційних здібностей, реакцій рівноваги, загальної та дрібної моторики, моторного планування, покращує інтеграцію сенсорної інформації, а також регулює рівень активності.

У центрі розроблений стенд для проведення ерготерапії верхніх кінцівок у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку з метою поліпшення дрібної моторики.

«Мета фахівця – розвиток у дитини навичок самостійності в сферах повсякденного життя. Робота проводиться з розвитку: навичок самообслуговування, соціальних навичок, професійних і трудових. Всього за 2019 рік реабілітацію методом ерготерапії пройшло 127 дітей. Всі новітні методики в центрі розроблені спеціально для підвищення якості надання медичної допомоги дитячому населенню України », – зазначив головний лікар міжнародного дитячого реабілітаційного центру “Скіфос” Турик Віктор Ананійович.