Псамотерапія

Псамотерапія

Тривало прогріваючи тканини і дратуючи рецептори шкіри, гарячий пісок викликає сприятливу реакцію з боку нервової, судинної та інших систем організму і надає на організм різні фізіологічні і лікувальні впливу.

ЯК ГОРЯЧИЙ ПІСОК ВПЛИВАЄ НА ОРГАНІЗМ

Сухий гарячий пісок надає на організм теплове і механічний вплив. Поступове і рівномірне нагрівання тіла сприяє:

розширенню судин,
поліпшенню кровопостачання тканин і органів,
активізації біохімічних процесів.

Висока гігроскопічність піску сприяє гарній переносимості псаммотерапіі. Пот, що виділяється при тепловій дії на тіло, миттєво вбирається піском. Це знижує дію високої температури, якій піддається шкіра, і захищає організм від перегріву. Під час лікувальної процедури температура піску, прилеглого безпосередньо до шкіри, дорівнює 37-38 ° С і сприймається людиною як індиферентна, хоча в верхньому шарі пісок може мати температуру 45-50 ° С.

У піску крім оксиду кремнію міститься велика кількість карбонатів калію, кальцію і магнію, що робить загальну реакцію піску слаболужною. При з’єднанні їх з потом, який виділяє тіло, засипане піском, на шкірі утворюється своєрідна вуглекисла «плівка», яка сприяє прискоренню доставки кисню до тканин, збільшення швидкості обмінних процесів і омолодження шкіри.

Тиск піску стимулює роботу кровоносних і лімфатичних судин. Пісочні ванни є також сильним подразником нервових закінчень шкіри. Нагрітий пісок, анатомічно облягаючи частини тіла, м’яко масажує шкіру і підлеглі тканини, під час сеансу псаммотерапіі людина відчуває відчуття приємного тепла, розслабленого спокою, м’якою сонливості.

Тривало прогріваючи тканини і дратуючи рецептори шкіри, гарячий пісок викликає сприятливу реакцію з боку нервової, судинної та інших систем організму і надає на організм різні фізіологічні і лікувальні впливу.

Під час сеансу псаммотерапіі температура тіла підвищується на 0,3 – 0,6 ° С, пульс прискорюється на 6-12 ударів в хвилину, кров’яний тиск піднімається на 20-30 мм ртутного стовпа, дихання частішає на 3-4 вдиху в хвилину.

псаммотерапія:

надає болезаспокійливу і протинабрякову дію;
підсилює потовиділення, що призводить до втрати зайвої маси тіла;
стимулює регіонарний кровообіг;
покращує діяльність серця;
сприяє нормалізації функції нирок.

Робота нирок полегшується за рахунок відволікання крові до шкіри, кількість сечі при цьому зменшується, її питома вага підвищується. Встановлено, що під впливом пісочних ванн посилюються азотистий обмін і окисні процеси.

Під дією гарячого піску поліпшується діяльність шлунка і підшлункової залози, збільшується жовчовиділення, відбувається розслаблення м’язів, розсмоктування рубців і спайок. Пісок також є хорошим природним пілінгом, очищує шкіру від ороговілих лусочок.